Obalová řešení BONUS HK a jejich využitíV tomto článku se zaměříme na naše obalová řešení z různých druhů materiálů a jejich možná využití.Obalové materiály hrají klíčovou roli ve světě obchodu a logistiky. Zajišťují ochranu obsahu samotného produktu před poškozením během přepravy, zajišťují vhodné podmínky pro uchování obsahu při skladování a zároveň slouží k reprezentaci a propagaci daného produktu.


Výběr optimálního obalového materiálu


Ve výběru konkrétního obalového materiálu hraje roli především zamýšlený účel využití daného obalu. Důležitý je také vliv prostředí, v kterém se produkty následně skladují a způsob manipulace s  produkty.

Z naší nabídky si můžete vybrat produkty z plastu, skla či hliníku.


Skleněné obaly


Sklo používané v našich produktech je vysoce kvalitní. Skleněné lékovky, ampulky, cartridge a syringe jsou ze skla 1. hydrolytické třídy, která značí nejvyšší možnou chemickou odolnost skla. Takové sklo je vhodné pro využití ve farmacii a kosmetice.


Veškeré produkty jsou vyrobeny z trubicového skla, což značí lepší vzhled a odolnost produktů vůči tepelným šokům i rozbití při vysokých plnicích rychlostech.


Používáme jak sklo bezbarvé, tak sklo hnědé. Veškerá výroba těchto produktů probíhá v kontrolovaném prostředí a za dodržení odpovídajících norem.

Mezi tyto produkty patří skleněné lékovky, skleněné ampulky, kosmetické testery, cartridge a syringe. Přesně tyto typy produktů naleznete v naší nabídce.


Plastové obaly


Plastové obaly jsou nedílnou součástí dnešního světa, a to jak v oblasti farmacie, tak například v oblasti kosmetiky a potravinářství. Vstřikované a vakuově tvarované plastové obaly nabízí širokou škálu využití a disponují přednostmi, které naplňují různé potřeby v různých implementacích.

Jednou z klíčových výhod plastových obalů je jejich odolnost vůči poškození a trvanlivost. Plastové obaly dobře odolávají vnějším vlivům prostředí a zajišťují tak ochranu obsahu. Plastové obaly dokážou poskytnout účinnou bariéru proti mikroorganismům, světlu a vzduchu, což přispívá k zachování kvality a bezpečnosti produktů. To vše je důležité ve všech oblastech využití, například ve zmíněné farmacii. Kromě toho jsou plasty lehké, což snižuje náklady na dopravu a skladování.

Výrobky z plastů jsou také cenově dostupné a jejich výroba je efektivní a rychlá. Vstřikované a vakuově tvarované plasty umožňují variabilitu v tvarech, velikostech a objemech produktů, což poskytuje široké možnosti přizpůsobení konkrétním potřebám a estetickým požadavkům zákazníka.

V naší nabídce máme výrobky v podobě plastových lahviček, plastových kelímků, boxů, odměrných lžiček, plastových šroubovacích uzávěrů a mnoha dalších.


Folie na blistry a smrštitelné folie


Plastové tvarovatelné fólie pro farmaceutický průmysl se využívají k standardnímu blistrovému balení přípravků ve formě tablet či kapslí.

Další skupinou jsou fólie pro ampulky či zdravotnické prostředky. S ohledem na udržitelnost se v této oblasti stále více prosazují materiály na bázi PET.

V nabídce máme rovněž smrštitelné fólie a fólie pro potisk, převážně z materiálu PET a to i s podílem „post consumer“ recyklátu.

Produkty z hliníku


Mezi výrobky z hliníku v naší nabídce patří hliníkové pertlovací uzávěry, které mohou být celohliníkové nebo v kombinaci s plastovou krytkou.

Pertle dělíme na 3 základní typy:

1. kompletně odtrhávací
2. s odtrhávacím středem
3. s otvorem

Výhodou pertlovacích uzávěrů je vysoká variabilita barevných provedení jak hliníku, tak plastových krytek a více možností sterilizace.


Kapsle


Tvrdé želatinové a celulózové kapsle zajišťují ochranu aktivních látek, které můžou být ve formě prášku, kapaliny nebo peletek. Snadno se rozpouští v žaludku, zvyšují biologickou dostupnost špatně rozpustných živin i jejich účinnost a účinně skryjí nepříjemný zápach některých látek. Kapsle můžou být i ve variantě s prodlouženým uvolňováním, kdy k jejich rozpuštění nedojde v žaludku, ale až v dalších částech trávícího traktu. Výhodou celulózových kapslí je jejich použitelnost pro veganské výrobky.


Výběr konkrétního obalového řešení


Ve výběru konkrétního obalového řešení se můžete inspirovat v naší nabídce produktů. Tyto produkty jsou vysoce kvalitní a odpovídají různým certifikacím. Máme mnohaleté zkušenosti na poli obalových materiálů a mnoho spokojených zákazníků. Z naší nabídky v příznivých cenách si jistě vyberou vhodné řešení jak velké firmy, tak menší podniky či jednotlivci. Naše nabídka sestává například z těchto typů produktů:
 

1. Kapsle želatinové, celulózové a speciální
2. Blistry na léky
3. Uzávěry
4. Skleněné ampulky a lékovky
5. Kosmetické testery
6. Plastové lahvičky, kelímky, boxy a odměrné lžičky
7. Fólie pro potisk a sleeves

Stačí si pouze vybrat vhodné obalové řešení na míru vašim potřebám a požadavkům. V nabídce máme velké množství typů produktů. Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte se na nás obrátit.

Společně nalezneme to nejlepší řešení.

BONUS HK s.r.o.